Поради психолога.

15.04.2020 16:26

Тривала самоізоляція піднімає на поверхню проблеми, яких раніше не помічали.

 Рекомендації, як зберегти стосунки і власне психологічне благополуччя на карантині.

 

1. Навчіться приймати одне одного. За час сімейного життя ми встигли познайомитися з усіма "тарганами" другої половинки. Але зазвичай була можливість не влаштовувати "тарганячі бої". Зараз же все сприймається дуже гостро. Однак жити у згоді одне з одним можна лише тоді, коли ти знаєш усі заморочки коханого, і даєш їм право бути. Так само, як і він приймає твої слабкості.

 

2. Спілкуйтеся. При цьому важливо, що і як ви говорите. Зверніть увагу на те, як ви називаєте близьких людей, з якою інтонацією, які слова використовуєте. Зараз усі потребують теплоти, тому ми можемо стати її джерелом у сім'ї. Частіше говоріть: "Ти мені дуже дорогий", "Мені важлива твоя підтримка", "Мені тепло поруч із тобою", "Мені подобається, як ти вариш каву". Список можна продовжити.

 

3. Частіше обіймайтеся. Діти зараз особливо потребують тактильного контакту. Його має бути дуже багато. Проходите повз дитину – обійміть її, чмокніть у щічку. Це вираження любові і благополуччя. З чоловіком або дружиною робіть так само. Адже любові багато не буває.

 

4. Давайте тілу навантаження. Спорт, прибирання, дрібні домашні справи та ін. Наше внутрішнє напруження знімається через тіло.

 

5. Пізнавайте себе. Нестерпно бути поруч з іншими, коли нестерпно бути наодинці з собою. Дуже часто ми тікали в роботу, тільки щоб не залишатися з собою сам на сам. На карантині почніть опановувати власний внутрішній простір.

 

 

6. Поважайте особистий простір іншого. Навіть якщо квартира маленька, завжди можна знайти куточок, щоб зайнятися улюбленою справою. Важливо при цьому не смикати близьких, коли вони хочуть залишитися наодинці з собою.

 

 

life.pravda.com.ua/society/2018/05/5/230725/